DANE TELEADRESOWE:

57-500 Bystrzyca Kłodzka
ul. Starobystrzycka 31
tel. 697-834-380; 609-653-482
Spółdzielnia Socjalna "Pomocna Dłoń"
Nasza oferta...
Spółdzielnia Socjalna "Pomocna Dłoń" prowadzi działalność w celu reintegracji zawodowej i społecznej członków poprzez realizację zadań zleconych przez samorząd terytorialny. Przedmiotem działalności spóldzielni socjalnej jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków obejmującą następujący zakres usług:
  • wykonywanie usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych dla osób chorych, starszych i dzieci,
  • przygotowanie posiłków,
  • wykonywanie zakupów,
  • sprzątanie mieszkania podopiecznego, mycie okien, pranie i prasowanie ubrań,
  • przynoszenie opału,
  • załatwianie spraw urzędowych w imieniu podopiecznego.
Spółdzielnia ma podpisaną umowę z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kł. na świadczenie usług opiekuńczych. Ośrodek Pomocy Społecznej podpisał z naszą spółdzielnią nieodpłatną umowę dzierżawną na siedzibę przy ul. Starobystrzyckiej 31/4 o powierzchni 40m2. Do naszej dyspozycji jest jedno pomieszczenie biurowe, jedno pomieszczenie ze sprzętem rehabilitacyjnym, kotłownia i pomieszczenie z toaletą. Remont tych pomieszczeń wykonali dla nas nieodpłatnie uczestnicy warsztatu remontowo-budowlanego Centrum Integracji Społecznej.

Beneficjenci usług opiekuńczych świadczonych przez spółdzielnię są klientami Ośrodka Pomocy Społecznej, osoby niepełnosprawne o orzeczonym stopniu niepełnosprawności. Beneficjenci usług z częściową odpłatnością mają wykonywane świadczenia na podstawie decyzji kierownika OPS.

Spółdzielnia Socjalna "Pomocna Dłoń" prowadzi działalność na zasadach rynku ekonomicznego przy zapewnieniu korzyści członkom spółdzielni. Nie mamy konkurencji, jesteśmy jedyni na lokalnym rynku pracy. Stale jednak pozyskujemy rynek usług. Od października 2006 r. spółdzielnia ma podpisaną umowę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na wykonanie usług porządkowych. Panie ze spółdzielni sprzątają pomieszczenia biurowe, dbają o porządek i czystość w Ośrodku Pomocy Społecznej. W chwili obecnej członkowie spółdzielni mają 21 podopiecznych, są to osoby starsze, chore, niepełnosprawne. Reklama i wysoki standard świadczonych usług sprawiły, że spółdzielnia wykonuje coraz więcej zleceń.
Copyright © Wrocław 2009-2020: Spółdzielnia Socjalna WwwPromotion

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody
na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.